Historia

Wszystko zaczęło się spontanicznie. W pewnym momencie kilku nawiedzonych muzyków z ziemi świętokrzyskiej wpadło na genialny pomysł żeby założyć zespół. Znudzeni dotychczasowymi składami postanowili, żeby „zmontować” band z rozbudowanym instrumentarium. Taki band, w którym można realizować swoje muzyczne fascynacje, a granie sprawia dużo radości. Zespół na miarę The Blues Brothers. Dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności, mniej więcej na początku 2003 roku po kieleckich pubach wałęsało się kilku „niezłych”, choć chwilowo osieroconych muzyków. Wystarczyło tylko skrzyknąć tych grzecznych chłopców i umówić się na rozmowę. Do spotkania doszło pewnego wiosennego dnia w znanym w pewnych kręgach miejscu muzycznych spotkań przy ul. Hipotecznej 2 w Kielcach.

 

Panowie szybko i jasno określili to, co chcą robić: grać szczerą muzykę, która wzbudza pozytywną energię i daje satysfakcję. Stylistycznie miało to być połączenie takich gatunków jak Rhythm & Blues, Blues, Rock & Roll, Funky i Jazz. Po jakimś czasie wykształcił się następujący skład: MacGregor - bas, Romek - git. i voc., Kuba - instr. klawiszowe, Domel - bębny, Majkel - sax., Benek - trąbka, Szakal - puzon. Po dwóch miesiącach ciężkich prób zespół zadebiutował na scenie. 21.06.2003 roku zagrał świetny koncert w Tomaszowie Mazowieckim. W grudniu do „siedmiu wspaniałych” dołączył Malina (gitara). Od tego czasu brzmienie Clezmer's zyskało niezłego „kopa”. Na początku 2004 roku grupa wzięła udział w programie zrealizowanym dla krakowskiej TVP3. W listopadzie 2004 nowym wokalistą Clezmer's został charyzmatyczny Paweł „Jawa” Jaworski. 2005 rok upłynął pod znakiem intensywnych koncertów (m.in. tak zwany Baltic Turr) oraz pracy nad autorskim repertuarem.

 

Zespół zagrał koncert na żywo w Studio Gram Radia Kielce, a media zaczęły się interesować poczynaniami ośmiu facetów w garniturach i ciemnych okularach. Nie obyło się również bez zmian personalnych: zasłużonego Kubę na klawiszach zastąpił równie zasłużony w bojach Atol. W listopadzie 2005 roku Clezmer's weszli do studia i nagrali materiał na swoją debiutancką płytę, którą ukończyli w maju 2006 roku.

 

Od tego czasu grupa zajęła się promowaniem płyty „The Best Of 1931-2006” głównie poprzez działalność koncertową na terenie kraju. Do ciekawszych wydarzeń wypada zaliczyć trasę Baltic Turr II, udział w Ogólnopolskim Finale Konkursu „Przebojem na antenę Hajnówka 2006” oraz występ w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie”.

 

W 2007 roku grupa wystąpiła m.in. na 27 festivalu Rawa Blues 2007 w Katowickim Spodku, w finale konkursu "Przestrzeń Muzyki" BigStar Festival w Łodzi, oraz zagrała koncert na żywo w Radiu Dla Ciebie. Muzycy nagrali również swój pierwszy teledysk do utworu "Budowa".

 

Obecny skład Clezmer's:

Paweł Jaworski (Jawa) - vocal

Dominik Czwartek (Domel) - drums

Michał Sieradzan (Misiek) - bass

Marcin Alot (Atol) - piano

Łukasz Malinowski (Malina) - guitar

Bernard Zdonek (Benek) - trumpet

Michał Kołodziejski (Majkel) - saxophone

Łukasz Rakalski (Szakal) - trombone.


Skontaktuj się z nami

Aby skontaktować się z nami
napisz lub zadzwoń

Michał Kołodziejski


+48 504 264 682


biuroclezmers@wp.pl